جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

افتتاح میدان نفتی شهرستان سروستان

  میدان نفتی سروستان افتتاح گردید...

  میدان های نفتی سروستان و سعادت آباد با هدف تولید روزانه ١٥ هزار بشکه نفت دقایقی قبل با حضور دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری و مهندس رستم قاسمی وزیر نفت به صورت رسمی به بهره برداری رسید.

  به گزارش خبرنگار شانا، این دو میدان پیش از این و در بهمن امسال به صورت آزمایشی راه اندازی شده بود که در این زمینه  اقدام هایی چون لرزه نگاری دو میدان، حفر ١٢ حلقه چاه تولیدی، تزریق گاز، ساخت کارخانه جمع آوری نفت و گاز در سروستان و مجتمع کارخانه های بهره برداری نفت و گاز، نمک زدایی، شیرین سازی و تقویت فشار گاز انجام شده است.

  بر پایه این گزارش افزون بر این دو میدان نفتی، کارخانه فرآورش و تزریق گاز شهید غلامعلی دست بالا نیز به عنوان یک طرح مهر ماندگار امروز افتتاح شد.

  با تولید روزانه ١٥ هزار بشکه نفت از این دو میدان، روزانه معادل یک میلیون و ٥٠٠ هزار دلار درآمد عاید کشور  و با راه اندازی موفقیت آمیز این طرح برای نخستین بار، استان فارس دارای منابع نفتی می شود.

  در طرح توسعه میادین سروستان و سعادت آباد ٨٠٠ نفر نیروی انسانی به صورت مستقیم و هزار و ٧٠٠ نفر به صورت غیر مستقیم در کارگاه های سازندگان ساخت قطعات داخل کشور فعالیت داشته اند.

  میادین نفتی سروستان در ١١٠ کیلومتری جنوب شرقی شیراز و میدان سعادت آباد در ٢٠ کیلومتری شمال میدان سروستان قرار دارد. ذخایر درجای این دو میدان با وسعت ٢٤٢  کیلومتر مربع، یک میلیارد و ٤٠٢ میلیون بشکه نفت برآورد شده است.


  این مطلب تا کنون 24 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ دوشنبه 14 اسفند 1391
  منبع
  برچسب ها : میدان ,سروستان ,نفتی ,صورت ,هزار ,بشکه ,نفتی سروستان ,سعادت آباد ,بهره برداری ,هزار بشکه ,تولید روزانه ,
  افتتاح میدان نفتی شهرستان سروستان

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز جمعه 8 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر