خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

افتتاح میدان نفتی شهرستان سروستان

  میدان نفتی سروستان افتتاح گردید...

  میدان های نفتی سروستان و سعادت آباد با هدف تولید روزانه ١٥ هزار بشکه نفت دقایقی قبل با حضور دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری و مهندس رستم قاسمی وزیر نفت به صورت رسمی به بهره برداری رسید.

  به گزارش خبرنگار شانا، این دو میدان پیش از این و در بهمن امسال به صورت آزمایشی راه اندازی شده بود که در این زمینه  اقدام هایی چون لرزه نگاری دو میدان، حفر ١٢ حلقه چاه تولیدی، تزریق گاز، ساخت کارخانه جمع آوری نفت و گاز در سروستان و مجتمع کارخانه های بهره برداری نفت و گاز، نمک زدایی، شیرین سازی و تقویت فشار گاز انجام شده است.

  بر پایه این گزارش افزون بر این دو میدان نفتی، کارخانه فرآورش و تزریق گاز شهید غلامعلی دست بالا نیز به عنوان یک طرح مهر ماندگار امروز افتتاح شد.

  با تولید روزانه ١٥ هزار بشکه نفت از این دو میدان، روزانه معادل یک میلیون و ٥٠٠ هزار دلار درآمد عاید کشور  و با راه اندازی موفقیت آمیز این طرح برای نخستین بار، استان فارس دارای منابع نفتی می شود.

  در طرح توسعه میادین سروستان و سعادت آباد ٨٠٠ نفر نیروی انسانی به صورت مستقیم و هزار و ٧٠٠ نفر به صورت غیر مستقیم در کارگاه های سازندگان ساخت قطعات داخل کشور فعالیت داشته اند.

  میادین نفتی سروستان در ١١٠ کیلومتری جنوب شرقی شیراز و میدان سعادت آباد در ٢٠ کیلومتری شمال میدان سروستان قرار دارد. ذخایر درجای این دو میدان با وسعت ٢٤٢  کیلومتر مربع، یک میلیارد و ٤٠٢ میلیون بشکه نفت برآورد شده است.


  این مطلب تا کنون 24 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : میدان ,سروستان ,نفتی ,هزار ,صورت ,کارخانه ,نفتی سروستان ,سعادت آباد ,بهره برداری ,تولید روزانه ,هزار بشکه ,
  افتتاح میدان نفتی شهرستان سروستان

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر